Jakie narzędzia do warsztatu?

thumb image

Narzędzia pneumatyczne charakteryzują się wieloma zaletami. Przede wszystkim są znacznie wydajniejsze niż urządzenia elektryczne. Do tego dochodzą jeszcze w miarę mobilne wymiary. Dzięki temu nie zajmują one dużo miejsca. Są dużym ułatwieniem dla każdego warsztatu. Jakie narzędzia pneumatyczne na pewno warto mieć? Fachowej rady udzielił serwis: http://silniki-krokowe.com.pl/

 

Klucze pneumatyczne

 

Klucze pneumatyczne są ważnymi narzędziami zwłaszcza dla mechanika samochodowego. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo wolnego czasu podczas wymiany kół. Wykorzystując klucze pneumatyczne wymienia się cztery koła w takim samym czasie, co wymiana jednego przy wykorzystaniu tradycyjnego klucza oczkowego.

Innym rozwiązaniem jeszcze są klucze udarowe. Są w stanie zaoszczędzić wysiłku dłoniom z powodu zasilania. Bardzo często praca odbywa się na niewielkiej przestrzeni. Dzieje się tak podczas wykonywania przykładowo prac pod maską. Wtedy klucz udarowy jest najlepszym rozwiązaniem. Każdy mechanik lub osoba, która na własną rękę często naprawia samochody, powinna się zastanowić również nad grzechotką pneumatyczną. Sprawdzi się w każdej sytuacji, gdzie klucz udarowy się nie mieści.

Wiertarka pneumatyczna

 

Urządzenie ma wiele istotnych zalet. Pierwszą z nich jest wielkość. To małe narzędzie, które pozwala zmieścić się nawet w ciasnych miejscach. Dodatkowo nie ulega nagrzaniu na skutek użytkowania. Dlatego nie musisz się przejmować o to, czy się przepali. Ciężkie prace wiertnicze takie, jak obróbka ze skrawaniem, są idealne właśnie dla wiertarki pneumatycznej. W dodatku wiertarka pneumatyczna jest zdecydowanie bardziej bezpieczna niż elektryczny odpowiednik. Jest to dobry wybór zwłaszcza wtedy, kiedy praca odbywa się w okolicach materiałów łatwopalnych.

Szlifierka pneumatyczna

 

Jest to sprzęt, który ma przewagę nad szlifierką elektryczną. To zdecydowanie mniejsze urządzenie, które nie nagrzewa się w znaczny sposób. Dodatkowo szlifierka pneumatyczna jest zdecydowanie bardziej bezpieczna w otoczeniach narażonych na wybuchy i pożary. To idealny wybór jeśli czekają ciężkie prace do wykonania. Do szlifierki pneumatycznej dobierzesz także wiele różnych głowic. Dzięki temu możesz być spokojny o praktyczne podejście do każdego zadania.

Korzystanie z narzędzi pneumatycznych jest gwarantem przede wszystkim profesjonalnego wykonania każdej zleconej pracy w krótkim czasie. Dodatkowo należy mieć na uwadze kompaktowość narzędzi pneumatycznych. Zapewniają one wyższą prędkość niż narzędzia elektryczne.

Jakie narzędzia do warsztatu?
5 (100%) 1 vote

Podziel się!

Może Ci się spodobać...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *