Zalety i charakterystyka narzędzi pneumatycznych

thumb image

Sprężone powietrze niesie ze sobą ogromną energię. Ta jest wykorzystywana na wiele różnych sposobów we współczesnym świecie. Narzędzie pneumatyczne są najlepszym tego przykładem. To właśnie te narzędzia od wielu lat są wybierane przez specjalistów do swojej pracy. Są wybierane przede wszystkim ze względu na aspekty bezpieczeństwa oraz komfortu użytkowania. Największą zaletą narzędzi pneumatycznych jest głównie brak elementów elektrycznych w ich konstrukcji. To właśnie silnik oraz przewody elektryczne zazwyczaj stanowią największe zagrożenie w miejscu pracy zwłaszcza w sytuacjach zagrożenia pożarem oraz wybuchem.

W narzędziach pneumatycznych to właśnie sprężone powietrze przyczynia się do powstania energii. Staje się w ten sposób zamiennikiem prądu. Dodatkowo jest przesyłana bezpieczną drogą – przewody pneumatyczne. Wykorzystując narzędzia pneumatyczne, można pracować podczas deszczu oraz w wilgotnym środowisku. Narzędzia elektryczne nie byłyby najlepszym wyborem. Narzędzia pneumatyczne są dodatkowo zdecydowanie lżejsze niż elektronarzędzia, których największym obciążeniem jest między innymi duży akumulator. W przypadku pracowników pracujących przez wiele godzin z narzędziami pneumatycznymi doceniają oni ich mobilność oraz lekkość w porównaniu do elektronarzędzi.

Dziś każde narzędzie przemysłowe ma swój pneumatyczny zamiennik. Rynek jest bogaty między innymi w klucze udarowe ¼” lub ½”, młotki oraz wiertarki pneumatyczne. Pneumatyczne rozwiązania możesz znaleźć również w przypadku nitowic oraz nitonakrętki. Jeśli decydujesz się na używanie sprzętu pneumatycznego, wówczas musisz pamiętać o jednej bardzo ważnej kwestii – smarowanie. Na pewno już na samym opakowaniu znajdziesz przypomnienie o smarowaniu właściwym rodzajem oleju. W przeciwnym razie nawet dobry jakościowo sprzęt nie będzie służyć długo.

Zalety narzędzi pneumatycznych opisał serwis Prowadnice-szynowe.pl

Zalety i charakterystyka narzędzi pneumatycznych
5 (100%) 1 vote

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *